Пошук

Рослини-хижаки і механізми їхнього існування

Оновлено: 9 лют.

Механізми існування комахоїдних відрізняються від інших рослин. Про це розкаже нам Василь з @vmart_plants - колекціонер та спеціаліст по догляду за рослинами-хижаками.

Якщо хтось колись читав про них, то знає, що їдять вони комах, бо ростуть на бідних болотних грунтах, і тому джерелом поживних речовин для них є комахи.

Забудьте, це не правда. Бачили скільки хлорофітум чи живець монстери може стояти у воді? Багато вони зточили мух?


Як і всі рослини, комахоїдні отримують всі поживні речовини з... сонця, власне, з фотосинтезу, під час якого в них виробляється глюкоза. Комахами вони компенсують нестачу або відсутність інших груп хімічних речовин, наприклад, амінокислот, які при розпаді виділяють азот - сполуку, життєво необхідну для всіх рослин.

Оскільки хижаки - це рослини, родини яких неоднорідні, способи ловлі комах дуже різні. Одні утворюють довжелезні ліани з потужним листям на кінцях яких є глечики, куди потрапляють не тільки комахи, а й дрібні птахи і гризуни, інші приклеюють комах безпосередньо до листка, ще одні утворили справжні пастки,

які захлопують своїх жертв.


"Травлення" комах здійснюється за участі протеолітичних ферментів, тобто тих, що розщеплюють білки до простих сполук. Проте незважаючи на їхні здібності, основним джерелом для їхньої життєдіяльності залишається фотосинтез.

Рослини-хижаки справжні спартанці й завойовники. Вони здатні витримувати і люблять палюче сонце, бідні грунти, де більшість рослин просто не виживають, багато видів витримують низькі температури, а зустріти їх можна майже на всіх континентах. Навіть на території українських торфяних родовищ і боліт можна зустріти представника росичкових - росичку круглолисту, родичі якої розповсюджені в Африці та Австралії.

Світ рослин-хижаків унікальний та різноманітний, а вирощування їх вдома не складне, якщо дотримуватись деяких правил.


Kiss-peace

47 переглядів0 коментарів