Пошук

Ази догляду за сукулентами

Оновлено: 19 груд. 2021

Сукуленти вважаються найменш вибагливими рослинами. Вважається, що вони витримають все. Але є важливі нюанси, які варто розуміти. Корисними порадами про догляд з нами поділиться Анастасія з @mi.ni.plant.

"Привіт, плант ком’юніті України. Мене звати Настя, я власниця бренду наймиліших рослинок та кераміки для них @mi.ni.plant та щаслива бути частиною зеленого руху.


На мій погляд, догляд за сукулентами - досить суперечлива тема, проте є декілька дуже базових речей:

Світло 🔦 Ви, плант крейзі люди, звичайно ж, знаєте важливість світла для рослин. А для сукулентів це надважливо. В наших широтах велику частину року з цим проблеми. Тому рекомендую заводити деякі види тільки в тому випадку, якщо маєш східне або південно-східне підвіконня - мова йде про ехеверії, седуми, граптопеталуми та їх гібриди. Решта сукулентних рослинок (хавортії, кактуси, крассули, фаукарії і тд) трошки менш вибагливі, проте потребують яскравого розсіяного світла. Простою мовою - це метр від сонячного вікна або ж північно-східне, південне, західне, північно-західне підвіконня.

Вода 💦 Всі знають, що сукуленти поливають рідко. Проте це не означає, що їм вистачає чайної ложки води. Я б радила поливати рясно, але рідко. Багато видів вам повідомлять про те, що їх варто полити, зморщивши свої листочки.


Грунт 🏜 Старайся робити непоживну та дихаючу суміш. Тобто розмішуй грунт для сукулентів піском, агроперлітом, вермікулітом, дрібною галькою. Сукулентам торфяна суміш ні до чого.  

Якщо дотримуватись таких умов - ваші малюки ростимуть щільною розеточкою та радуватимуть кольорами та цвітінням.


Бажаю всім багато вільного місця для рослин та східних вікон :)"

60 переглядів0 коментарів