Пошук

Бананова ферма

Оновлено: 19 груд. 2021


Цього разу ми підготувалися серйозно й вирушили в околиці Києва, щоб на власні очі побачити бананову ферму в с. Рожни. Під цією медійною назвою (ферма досить добре розкручена на мейнстрімних телеканалах) ховається величенький приватний питомник саджанців тропічних і субтропічних плодових рослин. 


Екскурсію фермою для всіх охочих проводить її власник, Анатолій Патій, людина ренесансної широти думки, кулібінського хисту та юнацького, попри солідний вік, авантюризму (після екскурсії фермою ви зрозумієте, про що ми). Осердя фруктової імперії Анатолія Васильовича - велика теплиця у подвір’ї його власного будинку. Вона складається з 2-х частин. У першій - субтропічні рослини, яким взимку достатньо температури +15 (апельсини, мандарини, лимони та ін.), у другій - тропічні, банани й ананаси (температура +21-23). Є також саджанці й дорослі дерева гранатів, кави, інжиру, гуаяви, мірту - всього понад 50 видів. 


Зимою дорослі рослини: і цитрусові, і банани, і ананаси рясно плодоносять, причому деякі плоди можуть заважити на добрячі півкавуна 🍉 (ну добре, півдині 🍈). Наприклад, лимон Київський F2 чи апельсин Вашингтон Новел.Ще одна цікавинка ферми - так звані дерева-сади: цитрусові, на які Патій прищеплює інші цитрусові, скажімо, апельсин і мандарин на лимон чи навпаки, в будь-якій комбінації.


Енергоефективна теплиця-термос (назва автора), де ростуть усі ці скарби, варта окремої згадки. В ній за нульової погоди надворі без додаткового підігріву температура не опускається нижче від +15. Патій називає теплицю-термос своїм унікальним винаходом і пропонує придбати її проєкт за 500 євро. 


Крім можливості зануритися в атмосферу тропічного саду, що завжди безцінно, а надто в умовах нинішньої «єврозими», цінність бананової ферми в тому, що тут можна придбати саджанці тропічних і субтропічних рослин. Саме продаж саджанців різних розмірів, від маленьких, по 200 грн, до дорослих дерев і є основою статтею прибутку цього сімейного бізнесу. Важливо, що ці саджанці здатні не лише рости, а й плодоносити в кімнатній культурі (тобто в наших з вами квартирах). 


Для цитрусових це сорти, які можуть обходитися без холодної зимівлі,

а для бананів - карликові сорти, що виростають не вище від 1м (суперкарлик) і 2,5м (карлик). Останні - предмет особливої гордості Анатолія Васильовича: він стверджує, що селекціонував їх власноруч. І з цим є певні проблеми: на спеціалізованих форумах стверджують, що кімнатні

сорти бананів світові подарував аж ніяк не Анатолій Патій. 


Ми не спеціалістки з цитрусових і не можемо підтвердити чи спростувати цю інформацію, але… Елементарна розвідка в гуглі, й за бананами Київський карлик і Київський суперкарлик вгадуються сорти Musa Cavendish Dwarf  і Musa Super Cavendish Dwarf, культивовані в Британії ще з 19 ст.


Втім, харизма цього чоловіка-оркестра з його 1000 і 1 історією про все на світі, від персидськи шейхів до Леоніда Каденюка, перекриває його, кхм… схильність до перебільшення і примхи (наприклад, тотальне ковід-дисидентство). Тож якщо ви маєте гарне почуття гумору й вмієте «ділити на двоє» ми однозначно радимо відвідати ці справжні джунглі під Києвом.  Дізнайтесь більше:

Офіційний сайт Бананової ферми


50 переглядів0 коментарів